5 (100%) 1 vote

Vychutnajte si voľné letné dni na záhrade

 

Jún je považovaný za prvý letný mesiac, aj keď oficiálne leto sa nám začína až koncom júna. Tohtoročný jún bol skôr daždivejší, preto je pochopiteľné, že sa nevieme dočkať horúcich letných dní, ktoré budeme môcť tráviť na záhrade.

Ak si chcete vychutnať voľné letné dni na záhrade, čo všetko k tomu budete potrebovať?

Záhradný nábytok

 

Aby sme sa vôbec mali kde usadiť, je potrebné zabezpečiť si na spevnenú plochu záhradný nábytok. Veľmi obľúbeným záhradným nábytkom je drevený nábytok a nábytok z ratanu. Čoraz viac sa dostáva do popredia ale úplne iný záhradný nábytok, a to záhradný nábytok z technorattanu, čiže z umelého ratanu. Tento modernejší záhradný nábytok je odolný voči UV žiareniu a nevadí mu ani nepriaznivé počasie, napríklad silné letné búrky.

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek typ moderného záhradného nábytku, všetky majú svoje kvality a sú dizajnovo atraktívne.

 

Hojdacia sieť, záhradné hojdačky

 

Ak máte na záhrade stromy, odporúčame vám medzi stromy si pripevniť hojdaciu sieť. Ak si chcete vychutnávať voľné letné dni na záhrade a nechce sa vám zrovna sedieť na záhradnom nábytku, môžete sa pohojdať v parádnej hojdacej sieti.

Okrem hojdacej siete si na záhradu môžete umiestniť aj záhradné hojdačky.

Ak máte na záhradách aj jazierká, pri nich nesmú chýbať záhradné lavičky.

Ochrana pred slnkom

 

V letných mesiacoch, keď teploty stúpajú nad 30ºC, je veľmi dôležité chrániť seba a všetkých členov pred priamym slnkom. Skvelým a zároveň šikovným spôsobom, ako chrániť záhradný nábytok a vás pred slnkom, sú záhradné altánky.

 

Ak si plánujete vytvoriť exteriérovú obývačku, efektívnym tienením budú drevené alebo hliníkové pergoly. Pomôcť vám môžu aj exkluzívne slnečné plachty. Pri nich sa budete cítiť ako by ste boli na dovolenke. Ochrana pred slnkom je dôležitá, inak riskujete úpal.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor:  ituktunba  / Shutterstock.com