Rate this post

Výchova a strava psov

 

Snom každého zanieteného chovateľa psov je, že jeho pes vyhrá chovateľskú výstavu, uspeje na skúškach, zaujme porotu a uchovní psa a jeho potomstvo aj pre nasledujúce generácie.

Je to však dlhá a náročná cesta a častokrát aj veľmi peňažne nákladná. Psovi je potrebné zabezpečiť hlavne dobrú výživu v čase keď je šteňaťom, pravidelne navštevovať zverolekára, absolvovať rontgeny a podobné nevyhnutné veci. V tomto čase je už vhodné zakúpiť si prepravku pre psa i keď je ešte len šteniatko. Prepravku vyberte takú, aby sa tam pes vošiel aj v dospelosti. Pri chodení k lekárovi a na výstavu túto pomôcku určite oceníte.

Výchova a strava psov

Strava v mladosti je nesmierne dôležitá, niektorý zastávajú len domácu stravu a iný zas preferujú granulované krmivá dostupné v obchodoch. Každá strana má dve mince.

Domáca strava je pre psa ľahšie stráviteľná, vôňou príťažlivejšia. Vyžaduje si určitý čas na prípravu a ohrev. Obsahuje bohaté množstvo vitamínov a minerálov, bez pridaných chemických látok a konzervantov, ktoré môžu psovi spôsobovať črevné ťažkosti.

Granuly poskytujú psovi bohatú škálu vitamínov presne podľa toho čo potrebuje pre svoj správny vývin a rast. Odporúča sa tieto krmivá zaliať vodou pre ľahšie trávenie.

Výchova a strava psov

Misku umiestnite do koterca alebo k boxu kde má pes svoje miesto. Miska musí byť samozrejme čistá, oplatí sa ju pravidelne vypláchnuť horúcou vodou. Počas dňa sa snažíme, aby mal pes dostatok vody, najmä počas horúcich letných dní. V zime zasa dbáme aby mu voda nezamrzla a nemal čo piť.