Rate this post

Vedeli ste, že ak pijete džús, dávate do tela viac vitamínov ako samotným konzumovaním ovocia? Podobne je to s pitím čerstvých štiav. Vitamíny a minerály, ktoré ovocie obsahuje sú pre náš organizmus mimoriadne dôležité. Absencia rôznych vitamínov, môže mať za dôsledok vznik rôznych ochorení a chorôb.

Odšťavovač – pomocník v kuchyni, ktorého kúpu rozhodne neoľutujete

Odšťavovaním vzniká proces, kedy sa z ovocia odstraňuje dužina a extrahujú sa z ovocia živiny a voda. Odšťavovať však nemusíte len ovocie – s odšťavovaním ovocia ide ruka v ruke odšťavovanie zeleniny.

odšťavovač

Zelenina totiž obsahuje (podobne ako ovocia) kvantum vitamínov, ktoré do tela treba pravidelne dodávať. Odšťavovanie oceníte, ak má Vaše telo problém vstrebať vlákninu – odšťavovaním sa odstraňuje dužiny zeleniny či ovocia, resp. vláknina. Odšťavovač v domácnosti poslúži aj tým, ktorí majú problémy s tráviacim systém, ktorých žalúdok je citlivejší viac ako by mal byť.

Odšťavovač – pomocník pi detoxe

Očista organizmu raz za čas čaká každého z nás. Iní zas telo detoxikujú často. Ovocie a zelenina sú bohaté na rôzne vitamíny, minerály a ďalšie látky (aj antioxidanty) a preto si ich telo žiada. Kým jednu skupinu vitamínov potrebuje v malom množstve, tú druhú v oveľa väčšom. Preto ak potrebujete prijať do tela veľa vitamínov, stavte na odšťavovanie.

odšťavovač

Jeho obrovským plusom je to, že po vypití jedného pohára dodáte telu obrovské množstvo vitamínov. Ak by ste tieto vitamíny chceli konzumovať vo forme ovocia či zeleniny, nebudem klamať ak poviem, že by ste tým strápili aj pol dňa. Tak čo je jednoduchšie? Ak chcete schudnúť, stavte na detox, tabletky na chudnutie, zdravú stravu a pohyb!

Najlepšie odšťavovače

Mixovanie zeleniny a ovocia

Pre niektorých ľudí, je veľmi ťažké stráviť vlákninu. V procese odšťavovania zeleniny a ovocia dochádza  k narušeniu vlákniny a preto je pre niektorých ľudí oveľa stráviteľnejšou. Pre tých, ktorí s týmto problém nemajú,  si môžu do šťiav pridávať rôzne ovsené vločky a podobne, ktoré sú na vlákninu bohaté a preto sa takýmto hustým smoothies zasýtite. Vláknina je dobrá a pre telo prospešná, napomáha správnemu fungovaniu aj Vášho srdca.

Máte doma odšťavovač a aktívne ho využívate ? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.