5 (100%) 1 vote

Praktické rady pre tých, ktorí plánujú ísť na dovolenku a neznášajú balenie

 

Aj keď toto leto bude úplne iné ako tie predchádzajúce, nič to nemení na tom, že dovolenku v zahraničí si úplne bez obmedzení nemôžeme dovoliť. Ak máte dovolenky ešte koľkokoľvek, podporte slovenský cestovný ruch a oddýchnite si na Slovensku.

 

Ak ale neznášate balenie, ale plánujete ísť na dovolenku, ponúkame vám praktické rady, ako sa zbaliť efektívne a na nič dôležité nezabudnúť.

Spodné prádlo a ponožky na počet dní

 

Topy, kraťasy, ale aj šaty si môžete obliecť aj dva dni po sebe, ale spodné prádlo a ponožky rozhodne nie. Odporúčame vám nakôpkovať si bokom spodné prádlo (dámske nohavičky, pánske boxerky) a ponožky. Vždy odporúčame zobrať si aspoň jedny nohavičky/boxerky a ponožky do rezervy pre prípad, že sa vám nejaké na dovolenke znehodnotia. Nezabúdajte si k spodnému prádlu priložiť aspoň dva páry náhradných podprseniek, či aspoň dvoje plavky.

Ak si plánujete objednávať nové cestovné kufre, odporúčame väčšie cestovné kufre, ktoré majú viac priečinkov. Spodné prádlo a ponožky dávajte do igelitovej tašky, aby sa vám nerozhádzali po celom kufri.

 

Vytvorte si kombinácie oblečenia, ktoré reálne využijete

 

Ak neznášate balenie, venujte sa mu priebežne pár dní vopred. Pri balení oblečenia je veľmi dôležité, aby ste nebrali bezhlavo oblečenie zo skrine, ale vytvárali kombinácie outfitov, ktoré na dovolenke využijete. Ak idete k vode, nesmú chýbať pohodlné dámske šaty, voľné kraťasy a zopár vzdušných topov s krátkymi rukávmi. Ak idete do hôr, pribaľte si turistické kraťasy, turistické nohavice a teplé podšité mikiny. Vytvárajte kombinácie, ale nezabúdajte prispôsobovať oblečenie miestu a aktivitám, ktorým sa budete na dovolenke venovať.

Berte ľahko kombinovateľné oblečenie, ktoré reálne na dovolenke využijete a nebude vám zbytočne zavadzať v kufri.

Čo sa týka kozmetiky, ženy by si nemali zabudnúť najmä na prípravky na líčenie, opaľovacie krémy a gél na popáleniny. Dôležité sú aj lieky proti bolesti, ktoré nikdy neviete, kedy budete potrebovať.

 

Zdroj obrázka:

Autor: qoppi  / Shutterstock.com