Rate this post

Obrazy do interiéru: Pomôžeme vám nájsť moderné obrazy

 

Obrazy patria k dôležitým dekoráciám v takmer všetkých miestnostiach. Motívy, ktoré si ale teraz vyberieme, sa nám o pár rokov nemusia páčiť. Nemusia byť IN a nemusia ladiť k zariadeniu, ktoré ste postupom časom zmenili za novšie, modernejšie.

Ako si ale vybrať moderné obrazy?

Obrazy do interiéru

Štýl bývania

 

Ak si plánujete nakúpiť nové obrazy do domácnosti, je potrebné ich výber prispôsobiť štýlu bývania. Ak milujete minimalistický štýl a domácnosť máte zariadenú práve v tomto štýle, odporúčame neutrálne, minimalistické motívy. V industriálne zariadených domácnostiach zase krásne vyniknú abstraktné obrazy.

Dominantné farby a rámy

 

Pri výbere nových obrazov zohľadňujte aj farebné prevedenie. Dominantné farby obrazu musia ladiť s ostatnými doplnkami v domácnosti – s dekami, záclonami, závesmi, s obrusmi, či s kobercami. Ak si plánujete kupovať obrazy cez eshop, vyfiltrujte si farby, ktoré chcete, aby sa v obrazoch nachádzali. Takto si ľahšie nájdete obrazy, pri ktorých budete mať pocit, ako by boli na mieru. Objednajte si moderné obrazy, ktoré sú vo farbách zvyšných dekorácií v miestnosti.

Pri vyberaní nových obrazov zohľadňujte aj rám. Odporúčame vám drevené rámy vo farbách, v akých máte nábytok v miestnosti. Ak napríklad máte nábytok v morení orecha, vyberajte si drevené rámy v morení orecha.

Obrazy do interiéru

Najkrajšie obrazy sú obrazy na plátne

 

Ak chcete netradičné obrazy, ktoré zapasujú do moderných interiérov, odporúčame vám dať si vyrobiť, poprípade si kúpiť veľké obrazy na plátne. Môžete si dať vyrobiť fotomozaiku z vlastných fotiek, alebo si môžete kúpiť hotový obraz, ideálne s 3D motívom. 3D motívy vám opticky zväčšia malé miestnosti. Najviac však vyniknú práve v obývačkách.

 

Vyberajte podľa miestností

 

Okrem štýlu bývania a dominantných farieb by ste mali zohľadňovať aj to, do akej miestnosti plánujete obraz umiestniť. Iné obrazy budete kupovať do obývačky, iné do predsiene a iné do spálne, či kuchyne.