Rate this post

Najlepšie postele – posteľ je miestom, kde sa každý z nás rád vracia. Po náročnom dni, pri vyčerpanosti zo školských povinností, zo zdĺhavého vysedávania v práci – doma sa na posteľ teší každý z nás. Aby ste sa v nej však cítili pohodlne, treba si posteľ vyberať čo najstarostlivejšie. Kvalitný spánok Vám zaručí iba kvalitná posteľ.

Dôležitý je materiál, z ktorého je posteľ vyrobená

Medzi základné materiály, z ktorých sú postele vyrábané sú kov, laminát a drevo. Ktorý z nich si však vybrať? Vo všeobecnosti platí, že materiál, z ktorého je posteľ vyrobená ovplyvňuje pevnosť postele, rovnako ako jej vzhľad. Ľudia, hoci majú na výber najrôznejšie druhy postelí, siahajú najmä po tých, ktoré sú vyrábané z dreva. Hoci sa tieto postele zaraďujú medzi tie drahšie, sú kvalitne vyrobené a čo je super – nevŕzgajú. Kovové postele sa hodia do extravagantných priestorov a spální.

posteľ

Aká veľká by mala byť posteľ?

Najlepšie postele:

  • Jednolôžko – dĺžku postele vypočítate nasledovne: Vaša výška + 25 cm a šírka aspoň 1 meter
  • Dvojlôžko – dĺžka sa počíta rovnako ako u jednolôžka a šírka minimálne 160 cm
  • Výška postele – od 40 – 50 cm, vyššie postele do 60 cm

Posteľ s úložným priestorom či bez neho?

Ak bývate v dome a máte v ňom dostatok miesta, voľte radšej postele na nožičkách. Tieto postele sú hygienickejšie, pretože je matrac vetraný a Vy stále cítite sviežosť. Ak však bývate v byte, kde máte málo miesta (alebo aj v malom dome) a máte problém s úložným priestorom – je takáto posteľ ideálnym riešením pre Vás. Posteľ len jednoducho nadvihnete a uložíte do priestoru to, čo potrebujete.

Najlepšie postele

Netreba zabúdať na kvalitný matrac

Najlepšie postele – matrac robí väčšinu „práce“ na Vašom kvalitnom spánku. Aj pri výber matraca sa treba riadiť istými pravidlami.  Tak ako keď si dávate záležať na výbere kvalitných parfumov, telových krémov či elektroniky (notebooky, umývačky riadu a tak ďalej), posteľ s kvalitným matracom by mal byť základ).

posteľ

Nezabúdajte na to, že najdôležitejšie je si vhodne vybrať tvrdosť matraca (je viacero stupňov tvrdosti), materiál matraca (studená pena, viskoelastická pena, bio pena, latex, tempur, gélové matrace, taštičková pružina alebo pružinové). Výber matraca však závisí aj od Vášho veku a hmotnosti.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče, nábytok a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.