Rate this post

Najlepšie bicykle – pred kúpou nového bicykla si musíte najprv uvedomiť, na čo bicykel budete predovšetkým používať. Či to bude bicykel na horskú cyklistiku alebo len na občasné bicyklovanie po cestách. Vopred je vhodné rozhodnúť sa nad veľkosťou sumy, ktorú do nového bicykla chcete investovať.

Základné typy bicyklov

  • crossové
  • cestné
  • horské

CROSSOVÉ BICYKLE

Najlepšie bicykle – o tomto type bicyklov môžeme povedať, že sú univerzálne. Vyhľadávajú ich aj cyklisti, ktorí sem tam zájdu do ľahších terénov, ale majú radi aj dlhšie jazdy po cestách. Svojím vzhľadom pripomína MTB. Využívaný je aj na menej kvalitných cestách, ktoré tvorí asfalt, v drsnejšom teréne a podobne. Samozrejmosťou ich výbavy bývajú a blatníky, osvetlenie a stojan. Aj napriek tomu, táto kategória bicyklov patrí predovšetkým na cestu.

CESTNÉ BICYKLE

V prípade, že svoje najbližšie kilometre chcete stráviť na hladkom a rovnom vyasfaltovanom plášti, najlepší pre Vás bude práve cestný bicykel. Dokonale sa dokáže rovnému a kvalitnému asfaltu prispôsobiť a neraz aj zrýchľovať. Na tomto bicykli prejazdíte veľmi veľa kilometrov a ani nebude vedieť ako. Väčšinou ho využívajú pretekári a športovci, ktorí sa venujú cyklistike profesionálne. Bicykel je vhodným prostriedkom na chudnutie, super doplnkom sú aj rôzne tabletky na chudnutie.

Najlepšie bicykle pre dospelých aj deti

V poslednej dobe sa však dostáva do popredia aj ako fitness bicykel, po ktorom siahajú ľudia túžiaci schudnúť. Jeho vybavenie zahŕňa pohodlné sedadlo, trojprevodovník či ľahký rám. Svojou podobou tiež pripomínať MTB. V posledných rokoch sa ceny týchto bicyklov ustálili a preto sú na trhu dostupné kvalitné bicykle za málo peňazí.

HORSKÉ BICYKLE

Najlepšie bicykle – bicykle nazývané aj MTB sú najviac vyhľadávanými bicyklami v dnešnej dobe. Je vhodný a zvláda rôzne druhy terénu – aj cestu a asfalt, rovnako ako aj lesné či poľné cestičky alebo iný náročnejší terén. Z tohto typu bicykla nájdete lacnejšie aj drahšie verzie. Lacnejšie verzie sa hodia predovšetkým na cestu, tie drahšie sú už športovejšie.

Do akej značky bicykla ste investovali naposledy? Ste s bicyklom spokojní? Dajte nám o tom vedieť v komentári!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú športové potreby, domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.