Rate this post

Tenisky a športová alebo vychádzková obuv je súčasťou každého z nás. Na trhu ich nájdete v rôznych tvarov, farieb, kombinácií. Aj výrobcovia tenisiek si dávajú záležať nielen na tom, aby neboli len kvalitné a nohu chránili, ale najmä aby “vyzerali”. Veď čo ako prvé zaujme potenciálneho kupca ako rôzne kombinácie farieb,  jedinečné tvary či elegancia?

Na čo sa zamerať pri výbere správnych tenisiek?

tenisky

Ak sa venujete rôznym druhom športu, bude pre Vás vhodná športová obuv, konkrétne taká akému športu sa venuješ. Prečo? Nemôžete mať jeden pár na rôzne druhy športov. Nohu používate stále inak a ak chcete predísť bolesti chodidiel, členkov, či dokonca kolien, investujte do viacerých párov  tenisiek.

Tenisky sa majú kupovať konkrétne na ten šport aký vykonávaš. Dokonca aj bežecké tenisky sa rozlišujú podľa toho, či zvyknete behávať po poli a lesnej ceste alebo tvoje nohy brázdia tvrdý asfalt. Tak či ona, doprajte svojim nohám a sebe pohodlnosť v čo najväčšej možnej miere.

Štýlové dámske tenisky Vans Slip-On
tenisky

Aké druhy športových tenisiek poznáme?

  • Bežecká obuv
  • Basketbalová obuv
  • Tenisky „halové“ – majú protišmykovú podrážku, ktorá nefarbí
  • obuv do fitness centra
  • Vychádzková alebo prechádzková obuv

Ako správne postupovať pri kúpe tenisiek?

Ak sa už vyberiete do obchodu a idete tenisky skúšať, nezabudnite si so sebou vziať náhradné ponožky. Prečo? Pretože pri inej pohybovej aktivite, potrebujete iné ponožky, tak aby sa Vás nestalo, že v obchode si vyskúšate tenisky a po príchode domov nesadne veľkosť alebo Vás budú tlačiť.

tenisky

Aj keď internet v dnešnej dobe ponúka veľa krásnej obuvi nedostupnej v obchodoch a obchodných centrách, nekupujte tenisky cez internet. Pri kúpe voľte tiež také tenisky, ktoré si zo sebou môžete zobrať aj na výlet či dovolenku, aby Vás po celom dni neboleli nohy z nekvalitnej obuvi.

Štýlové pánske tenisky Urban Classic

Kúpu tenisiek cez internet odporúčame iba v prípade, že si kupujete vychádzkovú obuv a viete presne svoje číslo topánok, pretože nikdy ani nekupujete iné. Aj predtým si však prečítajte zmluvné podmienky – či je možná reklamácia v prípade, že teniska na nohu nesadne tak ako by mala. Bežecká obuv a turistická obuv by sa mala tiež kupovať o kúsok väčšia. A na záver, kupujte len tie tenisky, ktoré Vám padnú do oka ako prvé, verte svojim pocitom.

Pre kúpu akých tenisiek ste naposledy stáli a aké druh tenisiek ste si napokon kúpili? Dajte nám o tom v komentári!