5 (100%) 2 votes

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si životného partnera?

 

Keby sme mali porovnať súčasnosť v randení a minulosť, našli by sme výrazné rozdiely. Rodičia dnešných mileniálov sa spoznali na dedinských zábavách, dnešní mladí sa zoznamujú skôr cez internet. Niekedy nie je zoznamovanie cez internet na škodu, najmä však pre tých, ktorí majú strach zo zoznamovania.

Ako ale prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si životného partnera?

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si životného partnera?

Začnite tým, že nebudete myslieť na bývalých partnerov

 

Keď sa nám dlhodobo nedarí nájsť si stabilného partnera, stále sa myšlienkami vraciame k bývalým partnerom. Ak sa ale chcete pohnúť ďalej, nemá zmysel zaoberať sa bývalými partnermi. Treba sa pohnúť ďalej. Možno sa pýtate sami seba, prečo je ťažké nájsť si partnera. Ono to však ťažké nie je. Svojim správaním a myšlienkami dávate jasne najavo, že nie ste stále stotožnení s minulosťou a nezmierili ste sa s tým, ako skončili vaše prechádzajúce vzťahy.

Ak si chcete nájsť životného partnera, nemyslite na svojich partnerov. Poučte sa a myslite na budúcnosť. Neopakujte však tie isté chyby z minulosti. Veď chyby sú od toho, aby sme sa z nich poučili, nie ich stále opakovali!

Ako prekonať strach zo zoznamovania a nájsť si životného partnera?

Buďte sami sebou

 

Čo ale so strachom, ktorý vás sprevádza vždy, keď stretnete niekoho príťažlivého fyzicky i duševne? Jednoducho buďte sami sebou. Prirodzenosť je to najkrajšie, čo človek má a ak chceme s niekým fungovať aj o niekoľko desaťročí, musíme si sadnúť najmä povahovo, musíme zdieľať rovnaké hodnoty. Prekonať strach zo zoznamovania prekonáte jedine vtedy, ak prestanete riešiť hlúposti a budete sami sebou. Prirodzene usmievavý človek s dobrou náladou a zdravými názormi nebude mať problém nájsť si životného partnera. Možno sa vám to bude zdať, ale takýto ľudia „priťahujú“ sebe podobných ľudí.

Ak teda stále neviete, ako prekonať strach zo zoznamovania, jednoducho buďte sami sebou a neriešte, čo bude, čo sa ešte nestalo. Buď hlavne sami sebou.

Vyrovnaný človek, ktorý nerieši hlúposti typu, kto si o ňom čo myslí, si nájde životného partnera v priebehu krátkej doby. Nezúfajte, pretože možno onedlho stretnete niekoho, kto vám zmení život.