Rate this post

Ako zariadiť obývačku – obývačku veľa ľudí považuje za centrum domu, za centrum domova. Je prvým miestom, kde privediete svoju návštevu alebo kde si v pokoji chcete oddýchnuť pri sledovaní televízora. Mala by byť miestom útulným a prívetivým, niečím z čoho je cítiť pokoj. Okrem toho však veľa vypovedá aj o Vás. Pri jej zariaďovaní alebo prerábaní by malo platiť niekoľko pravidiel, ktorými by ste nemali zabúdať sa riadiť.

Začnite od podlahy a stien

Podlaha je tým prvým na čom by ste si mali dať záležať, pretože od nej sa potrebujete odraziť. Veľa ľudí stavia na podlahy s motívom dreva a robí dobre. Drevené motívy sú stále v móde a to v rôznych farbách. Vyberajte takú farbu a odtieň, aby bola blízka predovšetkým Vášmu srdcu. Ak budete mať podlahu úspešne zvládnutú, porozmýšľajte nad farbou stien. Elegantné kombinácie farieb vedia okúzliť návštevu už pri prvkom kroku. Ak by ste nechceli „iba farebnú stenu“ a máte radi extravaganciu – v obchodoch sú dostupné rôznorodé tapety, ktoré k svojmu nábytku viete dokonale zladiť.

Ako zariadiť obývačku – výber nábytku

Dominantou obývačky je samozrejme gauč a sedacia súprava. Vyberajte tak aby sa hodil k podlahe a farbám stien. Pohovka v obývačke zaberá väčšinu miesta, preto vyberajte takú, ktorá Vám skutočne padne do oka. Ak máte v obývačke krb – vo všeobecnosti platí, že by ste sedaciu súpravu mali umiestniť oproti nemu. Je potrebné, aby ste aj ostatné kusy nábytku doladili k pohovke a podlahe. Jedným z trendov, ktorý sa vracia späť do módy, je umiestnenie klavíra do obývačky. Tento hudobný nástroj dodá miestnosti eleganciu a honosnosť. Nie každý je však hudobník.

Najlepšie sedenie do obývačky

Kombinácie rôznych vzorov a materiálov

AJ tu platí – v jednoduchosti je krása a niekedy je menej viac. Tým Vás rozhodne nechceme dohovoriť od rôznych vzorov a farebných variácií, no všetko treba zladiť s mierou. Zladiť tak, aby to na prvý pohľad nevyzeralo prehnane, ale útulne a príjemne. Ak by ste s tým mali problém – dávame do pozornosti stránku Pinterest, kde nájdete naozaj neuveriteľné kombinácie, ktoré vôbec nepôsobia prehnane. Stačí len poriadne hľadať!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.sk, a Tpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.